مجموعه عكس "اینجا دروازه غار است" از مهدى نصرتى؛ نامزد دریافت جایزه عكس مستند اجتماعى سال 2015

مهدی نصرتی، مدرس دوره عکاسی حرفه ایی و فاین آرت، در مدرسه عالی هنر پارسان، همچنین عکاس خبری و خبرنگار روزنامه هایی چون جهان صنعت، دنیای اقتصاد،جام جم، سایت ایران تئاتر و مجله کارآفرین و مدرس بیش از پنجاه دوره عکاسی دیجیتال با ارائه مجموعه عکس مستند اجتماعی، موفق به حضور نمایشگاه ششمین دوره جایزه شید و بعنوان هفت عکاس برگزیده این جشنواره انتخاب شد.

جایزه «شید» (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. این جایزه‌ فقط یک نفر را به واسطه مجموعه عکس‌هایی که در حوزه مستند اجتماعی عکاسی کرده است، به‌عنوان برنده جایزه معرفی می‌کند.

بهروز مهری، تهمینه منزوی، ابوالفضل نسایی و عبدالله حیدری به ترتیب برگزیدگان دوره‌های‌ اول تا چهارم این جایزه بوده‌اند و دوره پنجم نیز بدون معرفی برنده به کار خود پایان داد.

مهدی نصرتی درباره تجربه خود می گوید:

دروازه غار محله ایست قدیمی و با اصالت که این روز ها از قدمت او نشان درخشانی باقی نمانده است و نیز از اصالتش. یکی از محله های جنوب شهر تهران که در روزگاری نه چندان دور به خوشنامی شهره بود وحالا نا امنی چهره محله را مخدوش کرده است. مجموعه عکس "اینجا دروازه غار است" شامل پرتره هایی است از آدم ها و حال و هوای این روزهایشان. محله فراموش شده ای که ساکنینش با سردرگمی عجیبی روزگار میگذرانند.

مردمان این محله هنوز دل مشغولیهایی دارند که قبل از دیدن آنجا فکر میکردی سالها از انقراض آنها گذشته است. از وقتی شروع به عکاسی کردن از این محله کردم،هر چند وقت یک بار سری به آنجا میزدم.صبح،ظهر،نیمه شب.همیشه نمی شد عکاسی کرد،گاهی فقط می دیدم.از دیدن بعضی چیزها سیر نمی شدم و با دیدن بعضی دیگر،به خودم میگفتم کاش نمی دیدم.