نمایش و نقد فیلم راشومون

چهارمین جلسه از برنامه های تابستانی باشگاه فیلم و تئاتر مدرسه عالی هنر پارسان ، به اکران و نقد فیلم "راشومون" محصول سال 1950، کشور ژاپن ، ساخته ی آکیرا کوروساوا می پردازد.

این فیلم به عنوان یکی از شاهکار های کوروساوا ، اولین فیلمی بود که سینمای ژاپن را به مخاطبان غربی شناساند.فیلم در ظاهر درباره ی بازگویی یک تجاوز از زبان اشخاص مختلف است ؛ پنج نفر یک واقعه را تفسیر می‌کنند اما گویی هرکدام داستانی مجزا را بیان می‌کنند! در واقع این حقیقت حادثه‌ی رخ داده‌نیست که در طول فیلم آشکار می‌شود، بلکه شخصیت وجودی هر یک از افراد بیان کننده‌ی حادثه است که به نوعی خود را نمایان می سازد.

این فیلم ، مورخ پنجشنبه 1 مرداد ماه از ساعت 14 الی 16 عصر، در محل مدرسه هنر عالی پارسان پخش خواهد شد ؛ سپس از ساعت 16 الی 18 با حضور دو کارشناس ارجمند در حوزه ی نقد ، آقایان مصطفی بیگ محمدی و مهدی ملک ، به بررسی موشکافانه تر این اثر پرداخته می شود.

مژده به همه ی اعضای باشگاه فیلم و تئاتر ، اولین اکران فوق برنامه ی تابستانی مورخ 8 مرداد ماه سال جاری به اکران فیلم " فیلم کوتاهی درباره ی عشق " اختصاص دارد ؛ این جلسه با حضور داستان نویس مشهور کشورمان، جناب آقای مصطفی مستور، در محل مدرسه عالی هنر پارسان و توسط باشگاه فیلم و تئاتر به همه ی علاقه مندان و هنرجویان ارائه می گردد.