سینماگردی اینترنتی در تهران

تصمیم گرفتم که با هم به وبسایت‌های سینماهای تهران سری بزنیم. در جستجوهای اینترنتی، بعضی از سینماهای معروف را پیدا کردم اما متأسفانه بسیاری از سینماهای مهم و باهویت تهران وبسایتی برای معرفی خود ندارند. سینماهای عصرجدید، فلسطین، قیام، بلوار، بهمن، سپیده و آفریقا ازجمله سینماهایی بودند که بسیار مشتاق دیدن اطلاعاتی در مورد تاریخچه و فعالیت‌هایشان بودم ولی به در بسته خوردم. البته چندین وبسایت دایرکتوری و مرجع وجود دارند که اطلاعات تماس این سینماها را هم گردآوری کرده‌اند و همچنین وبسایت‌هایی برای فروش اینترنتی بلیت (به‌جز وبسایت‌های خود سینماها) تأسیس شده‌اند که در شماره‌های آینده به معرفی آن‌ها نیز خواهم پرداخت. حال برویم سراغ وبسایت رسمی بعضی از سینماهای تهران:

سینما آزادی

www.cinema-azadi.com

از سالها پیش خیابان عباس‌آباد، نبش وزرا، به خاطر سالن‌هایسینمایی شهرفرنگ و شهرقصه پاتوق سینمادوستان بود. پاتوق معروفی که تا آتش‌سوزی معروف دهه هفتاد پابرجا ماند. هرچند بعضی‌ها سینما آزادی را بعد از بازسازی دوست نداشتند اما این پردیس سینمایی مدرن، با امکانات جانبی مثل رستوران و کافی‌شاپ و سالن‌های متعدد نمایش فیلم، به‌سرعت خود را به یکی از سینماهای مهم پایتخت تبدیل کرد.

وبسایت سینما آزادی وبسایت جمع‌وجور و کاربرپسندی است که در صفحه اول به فیلمهای در حال اکران می‌پردازد.این وبسایت امکان خرید اینترنتی بلیت را هم فراهم کرده است. سامانه پیام کوتاه این سینما هم برای اطلاع‌رسانی به علاقه‌مندان ایجاد شده است.

سینما اریکه ایرانیان

www.arikeh-iranian.ir

سینمای تازه‌تأسیس شمالغرب تهران، یک مجموعه چندمنظوره فرهنگی، ورزشی، تجاری است که در سالن‌های آن به‌جز نمایش فیلمهای روز، تئاتر و کنسرت موسیقی هم برگزار می‌شود.

روی صفحه اول وبسایت،برنامه سانس‌های سالن نمایش قابل‌دیدن است ولی رزرو بلیت به‌صورت تلفنی صورت می‌گیرد.

سینمااستقلال

www.cinemaesteglal.com

متأسفانه سینمای قدیمی خیابان ولیعصر وبسایت به‌روزی ندارد و باوجود طراحی سینمایی‌اش، به نظر می‌رسد چند سالی هست که آپدیت نشده است. تاریخچه سینما و شماره تلفن‌هایی برای رزرو بلیت در وبسایت وجود دارد.

سینمای برج میلاد

www.tehranmiladtower.ir/cinema

برج میلاد تهراندو سالن کوچکبرای نمایش فیلم دارد و این سالن‌ها هنوز برای سینمادوستان چندان شناخته‌شده نیست.

برنامه سینماهای برج میلاد در زیرمجموعه وبسایت اصلی قابل‌دسترس است و بلیت به‌صورتتلفنی تهیه می‌شود.

سینما فرهنگ

www.cinemafarhang.com

یکی از قدیمی‌ترین پاتوق‌های اهل فرهنگ، که محل اکران اول بسیاری از فیلمهای سینمای ایران نیز بوده، ازجمله اولین سینماهایی است که چند سال پیش وبسایت خود را راه‌اندازی کرد.

سینما فرهنگ سیستم منظمی برای خرید آنلاین بلیت دارد و قبلازخریدمی‌توانیدصندلی‌هایخالیرامشاهدهکنید. امکان عضویت در وبسایت سینما نیز وجود دارد.

پردیس سینمایی زندگی

www.cinemazendegi.com

مجتمع تازه‌تأسیس پردیس زندگی هم با وبسایتی خوب و سبک، در بالای صفحه اصلی به‌سادگی امکان خرید آنلاین بلیت را فراهم آورده است. معرفی امکانات پردیس زندگی و فیلمهای درحال‌اکران از دیگر بخشهای این وبسایت است.

پردیس قلهک

www.pardis-gholhak.com

سینماتک پردیس قلهک سینمادوستان زیادی را گرد خود جمع کرده و هم‌اکنون این مجموعه با برنامه‌های جانبی دیگر تبدیل به یکی از مراکز فرهنگی مهم پایتخت شده است.

وبسایت پردیس قلهک به‌سادگی و به‌سرعت مخاطب را در جریان برنامه‌های جاری آن - از تئاتر تا سینماتک - قرار می‌دهد و امکان خرید بلیت آنلاین را نیز برای اعضای خود فراهم کرده است.

پردیس کیان

www.pardiskian.com

پردیس سینمایی کیان، همچون دیگر پردیس‌ها، مجموعه تفریحی چندمنظوره است که به‌تازگی در جنوب تهران فعال شده. وبسایت پردیس کیان ضمن معرفی این مجموعه و فیلمهای روی پرده، مخاطب را برای تهیه آنلاین بلیت به وبسایت سینماتیکت هدایت می‌کند.

سینما ماندانا

www.cinemamandana.com

سینما ماندانا با چهار سالن در شرق تهران یکی از مهم‌ترین اماکن فرهنگی - تفریحی منطقه محسوب می‌شود و به‌جز نمایش فیلم، گاهی تئاترهای کمدی هم در آن اجرا می‌شوند.

برنامه سانس‌های سینما، اخبار سینمایی در وبلاگ سینما ماندانا و فروش آنلاین بلیت تئاتر و سینما از بخشهای این وبسایت است.

پردیس سینمایی ملت

www.cinema-mellat.com

پردیس سینمایی ملت،بزرگ‌ترین سینمای تهران، در موقعیتی منحصربه‌فرد در جوار پارک ملت قرار گرفته و به‌جز نمایش فیلم، به خاطر گالری هنری و رستوران و کافه، مخاطبان زیادی را جذب کردهاست.وبسایت سینما ملت با نمایی زیبا از معماری این ساختمان، به معرفی فیلمهای روی پرده می‌پردازد و امکان خرید آنلاین را نیز فراهم کرده است.